Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Обов`язкове декларування для українців можуть затвердити в липні

29 червня 2016 р.

Після того, як люди відзвітують про свої доходи, до них почнуть застосовувати непрямі методи - стануть перевіряти, наскільки їх витрати відповідають декларованим грошовим надходженням
Для утвердження в Україні обов'язкового декларування доходів фізосіб все готово. У профільному комітеті Верховної Ради запевняють, що відповідний законопроект доопрацьований і незабаром буде зареєстрований і поданий на розгляд депутатів.
Проект закону готовий. Його треба прийняти до кінця поточної сесії (четверта сесія ВР закінчується 22 липня, але на останній тиждень сесії засідання парламенту не заплановані - Авт.), Тому що період декларування - четвертий квартал 2016 року. До цього моменту держорганам треба підготуватися.
Обов'язкове декларування повинно стати обов'язковим для тих, хто заробляє / заробив 1 млн. Грн. и більше.

Навіщо це треба

Одноразове декларування активів не можна називати податковою амністією. Просто українцям дадуть можливість добровільно сказати, з яких активів вони хочуть заплатити податки, а з яких - ні. Це буде точкою відліку, коли держоргани будуть мати всю інформацію про активи громадян в Україні та за кордоном.
Буде впроваджено добровільне декларування і тільки тими фізособами, хто сам готовий за ставкою 5% заплатити податок з активу. Нагадаю, що до Податкового кодексу передбачена ставка податку на доходи фізосіб (ПДФО) в 18% і 15%. Остання ставка застосовується на виплату дивідендів і подарунки в необмеженій сумі. Це означає, що держава вважає прийнятним таку ставку.
Тому в законопроекті буде відсилання до цієї норми. За її словами, одноразове декларування - це не стільки можливість показати активи і заплатити податок без пояснення їх походження. Але це також точка "нуль" для податкового контролю доходів громадян, який настане з 2017 р Якщо Україна прийме закон про контрольованих іноземних компаніях (КІК).
Навіть якщо цього не станеться, в будь-якому випадку з 2017 року, тому що Україна вже автоматично отримує податкову інформацію з деяких країн. Просто з нею поки нічого не роблять. Прийшов момент, коли в усьому світі відкривається інформація про всі бенефіціарів, що стоять за доходами тієї чи іншої компанії. Або за тим чи іншим активом, чого раніше не було.
Тому Україна не може залишатися осторонь і доведеться приймати точно такі ж правила обміну інформацією. Знадобляться закони про непрямі методи контролю за витратами фізичних осіб і, можливо, податок на виведений капітал.
Наприклад, громадяни відкривали рахунки за кордоном без отримання валютної ліцензії НБУ, щоб платити за навчання своїх дітей у закордонних університетах. Коли це з'ясується, їх можуть покарати за порушення валютного законодавства.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Obyazatelnoe-deklarirovanie-dlya-ukraincev-mogut-utverdit-v-iyule

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!