Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Обов’язковий продаж інвалютних надходжень залишено на рівні 50 %

December 14, 2017

Нацбанк зберіг вимогу до обов’язкового продажу надходжень в Україну в інвалюті на користь юросіб на рівні 50 %, до якого її було знижено у квітні цього року.
Нагадаємо, вимога до обов’язкового продажу надходжень установлюється на шість місяців. Востаннє Нацбанк переглядав цю вимогу наприкінці травня цього року, і вона була встановлена на рівні 50 % з 16 червня до 13 грудня 2017 року включно.
Наразі Правління НБУ вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки вона є ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливим для стабільності на валютному ринку.
Як і раніше, уповноважений банк має попередньо зараховувати надходження в інвалюті, на які поширюється вимога, на окремий рахунок «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання». На наступний день після зарахування цих коштів на розподільчий рахунок банк повинен здійснити їх обов’язковий продаж без доручення клієнта.
Водночас розширено перелік операцій бізнесу, надходження за якими не є обов’язковими до продажу. Відтепер вимога не буде поширюватися на перекази, що були здійснені банком за рахунок власних (не куплених) коштів клієнта, які повертаються іноземним банком.
Як і раніше, інвалюта, яка була куплена і повернена, може бути використана клієнтом протягом семи днів після дня її перерахування уповноваженим банком. На восьмий день після дня її перерахування такі надходження підлягатимуть обов’язковому продажу, за умови якщо не перевищено 10-денний строк використання резидентом купленої інвалюти.

Постанова Правління НБУ від 13.12.17 р. № 129 набула чинності з 14.12.17 р. та діє до 13.06.18 р. ("Офіційне інтернет-представництво НБУ" від 13.12.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!