Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Узагальнюючі податкові консультації - по новому Порядку

27 жовтня 2017 р.

Затверджено Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій.
Узагальнюючі податкові консультації надаються:
- за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків;
- у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
У разі скасування судом наказу Мінфіну про затвердження узагальнюючої податкової консультації надається нова податкова консультація з урахуванням висновків суду.
Узагальнюючі податкові консультації затверджуються наказом Мінфіну та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінфіну протягом п’яти календарних днів із дня їх надання.
Узагальнюючі податкові консультації не є нормативно-правовими актами.
Узагальнена інформація про результати практичного застосування законодавства з питань оподаткування, з питань сплати єдиного внеску надається Мінфіну та ДФС та включає:
• інформацію стосовно значної кількості індивідуальних податкових консультацій, наданих за відповідний період контролюючим органом платникам податків, які стосуються одного або декількох схожих питань;
• інформацію стосовно запитів про надання роз’яснень щодо податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, які надійшли до контролюючого органу та включають питання, що стосуються всіх або значної кількості платників податків (у т. ч. в розрізі окремої галузі чи напряму діяльності) і не залежать від специфічних (унікальних) умов конкретної господарської операції;
• інформацію про обставини, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідальний підрозділ протягом 10 робочих днів із дня затвердження протокольного рішення Експертної ради, яке містить рекомендації та пропозиції Експертної ради щодо підготовки проектів узагальнюючих податкових консультації, готує проект наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації.
У разі скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації відповідальний підрозділ може ініціювати позачергове засідання Експертної ради з метою отримання рекомендацій та пропозицій Експертної ради щодо розроблення нової узагальнюючої податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Наказ Мінфіну від 27.09.17 р. № 811 набуває чинності із дня його офіційного опублікування.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!