Полегшено здійснення переказів за межі України
Національний банк України спростив здійснення переказів за межі України для фізичних осіб-резидентів. З цією метою 29 лютого 2016 року Правління Національного банку України затвердило Постанову № 123 «Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні».
Постанова спрямована на вирішення двох проблем.
По-перше, на сьогодні в законодавстві України поняття «родичі» визначає коло осіб залежно від цілей його застосування. Зокрема, Кримінальний, Цивільний та Сімейний кодекси під цим поняттям охоплюють різне коло осіб. З метою однозначного підходу при здійсненні переказів за межі України відтепер чітко окреслено коло осіб, які розуміються в якості "родичів". Це поняття охоплюватиме батька, мати, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.
По-друге, Національний банк пом’якшив окремі вимоги до підтвердних документів, які фізичні особи-резиденти мають подавати при здійсненні переказів за межі України. Відтепер для цього можна надавати до банку підтвердні документи, роздруковані з мережі Інтернет. Такий спрощений порядок буде застосовуватися до переказів за межі України на різноманітні цілі у сумі, що перевищує 15 тис. грн. в еквіваленті. Зокрема, перекази на такі цілі: оплату лікування в медичних закладах іншої держави, транспортування хворих, навчання, придбання літератури та передплатних видань та деякі інші.
Постанова набула чинності з 2 березня 2016 року.
Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Oblegcheno-osushhestvlenie-perevodov-za-predely-Ukrainy.