Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про «спрощенку» говорили на «гарячій лінії»

November 7, 2016

Для того, щоб чітко зрозути, який порядок, терміни сплати єдиного податку до бюджету, які суми потрібно сплачувати та які зміни відбулися у законодавстві, в ГУ Міндоходів області проведено «гарячу лінію». На запитання громадян  відповідав заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Андрій Руцький.

- Які важливі новації в законодавстві стосовно платників єдиного податку  запроваджено в цьому році?
З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України від 24 жовтня 2013 року №657-VII, спрямований на покращення умов ведення бізнесу в Україні, спрощення процедур реєстрації платників податків, забезпечення вільного і безоплатного доступу суб'єктів господарювання до інформації з державних реєстрів.
Зокрема, згідно зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень  реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Раніше реєстрація проводилась шляхом видачі суб’єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, Свідоцтва платника єдиного податку.
Міндоходів України веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

- Чи дійсне з початку цього року свідоцтво платника єдиного податку, чи його потрібно повернути до податкової інспекції?
Перехід до нових правил реєстрації платників єдиного податку здійснюється із урахуванням наступного:
- дійсні на момент набрання чинності Закону №657 свідоцтва платника єдиного податку можуть застосовуватись як витяги із реєстру платників єдиного податку до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу із такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників єдиного податку;
- свідоцтва про реєстрацію платника єдиного податку та їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів Міндоходів при першому зверненні платника єдиного податку за отриманням витягу із реєстру чи внесені змін до реєстру платників єдиного податку.

- Коли новостворений підприємець може перейти на спрощену систему оподаткування? І скільки часу займає реєстрація платника єдиного податку?
Новоствореним суб’єктам господарювання надано право подавати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування під час реєстрації бізнесу державному реєстратору або в електронному вигляді до органу Міндоходів.
У разі відсутності визначених Кодексом підстав для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов'язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування або отримання цим органом від державного реєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки, зареєструвати таку особу платником єдиного податку.
У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов'язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб'єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб'єктом господарювання у встановленому порядку.

- Яка інформація вноситься до реєстру платників єдиного податку?
До переліку відомостей, які вноситимуться до Реєстру платників єдиного податку включаються: найменування суб'єкта господарювання, податкова адреса, місце провадження господарської діяльності, обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності, ставка єдиного податку та група платника податку, дата обрання або переходу на спрощену систему оподаткування та дата анулювання реєстрації.

- Де можна подивитись інформацію про своїх контрагентів-єдинників?
З метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією Міндоходів України щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті такі дані з реєстру платників єдиного податку, зокрема, прізвище, ім'я, по батькові для фізичної особи, дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, ставку єдиного податку, групу платника податку, види господарської діяльності першої та другої груп, дату виключення з реєстру платників єдиного податку.

Докладніше дивись за посиланням: http://tr.sfs.gov.ua/zahodi-dlya-platnikiv/print-158151.html.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-uproshhenke-govorili-na-goryachej-linii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!