Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо звільнення від ПДВ послуг за транзитними перевезеннями

July 26, 2016

ГУ ДФС у Миколаївській області

ЛИСТ

від 23.06.2016 № 1969/10 / 14-29-12-01-10

Відповідно до пункту 197.8 статті 197 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ  від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - Кодекс) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням).
Статтею 1 Закону України від 20.10.1999 № 1172-ХІV «Про транзит вантажів» (далі – Закон № 1172) визначено, що транзитом вантажів є перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України. Транзитними послугами (роботами) є безпосередньо пов'язана з транзитом вантажів підприємницька діяльність учасників транзиту, що здійснюється в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо.
Відповідно до статті 7 Закону № 1172 транзитні послуги (роботи)  призначаються для споживання та використання за межами митної території України і надаються (виконуються) на підставі відповідних дво- чи багатосторонніх договорів (контрактів) між учасниками транзиту.
При цьому учасниками транзиту є вантажовласники та суб'єкти підприємницької діяльності (перевізники, порти, станції, експедитори, морські агенти, декларанти та інші), які у встановленому порядку надають (виконують) транзитні послуги (роботи) (стаття 1 Закону № 1172). Тобто, з метою застосування норм пункту 197.8 статті 197 Кодексу при наданні послуг, пов’язаних з транзитним перевезенням вантажів, однією зі сторін договору, на підставі якого надаються такі послуги, повинен бути вантажовласник (отримувач транзитних послуг).
Отже, послуги пов'язані з перевезенням вантажів транзитом через територію і порти України (зокрема, навантажувально – розвантажувальні роботи, які надає товариство) є складовою транзиту та відповідно до положень пункту 197.8 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
Що стосується оподаткування послуг, які надаються сторонніми організаціями на підставі окремих договорів підприємству, що надає послуги пов’язані з транзитними перевезеннями, слід зазначити наступне.
В розумінні Закону № 1172 державне підприємство «….» не є учасником транзиту та не надає безпосередньо вантажовласнику послуг, пов’язаних з перевезенням вантажів транзитом через митну територію України, а також  послуг, пов’язаних з таким перевезенням. 
Таким чином, послуги із забезпечення доступу до причалу, які надає державне підприємство, оподатковуються на загальних підставах.

В. о. начальника                                                                              О.Л. Ангелов   

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!