Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про здійснення бартерних операцій підприємцями-загальниками

December 27, 2016

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області роз’яснюють чи має право фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування здійснювати бартерні операції (взаємозалік).
Бартерна (товарообмінна) операція – господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.
За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.
Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який вона передає в обмін, і покупцем товару, який вона одержує взамін.
До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.
Об’єктом оподаткування у фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами.
Враховуючи викладене вище, обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування немає.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ob-osushhestvlenii-barternyx-operacij-predprinimatelyami-zagalnikami

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!