Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо зарахування суми від`ємного значення у рахунок сплати податку на прибуток чи погашення податкового боргу

June 23, 2016

ГУ ДФС у м. Києві
ЛИСТ
від 10.06.16 р. № 13080/10/26-15-12-02-14

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист «_» щодо процедури зарахування суми від’ємного значення у рахунок сплати грошового зобов'язання з податку на прибуток або погашення податкового боргу, та, керуючись статтею 52 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ  від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Кодекс), із змінами та доповненнями, і в межах своїх повноважень повідомляє.
Пунктом 200.1 статті 200 Кодексу визначено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до п. 200.2 статті 200 Кодексу при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
Згідно п. 200.4 ст.200 Кодексу при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку (р. 20.2.1 декларації) та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (р. 20.2.2 декларації),
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Стосовно процедури зарахування суми від’ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, повідомляємо, що дані операції може бути здійснено після введення в експлуатацію відповідного програмного забезпечення.
ГУ ДФС у м. Києві, з метою реалізації норм п. 200.4 ст.200 Кодексу, звернулось до ДФС України щодо надання роз’яснень з питань, пов’язаних з практичною реалізацією норм частини другої п.п. б) п.200.4 ст.200 Кодексу.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21).
Згідно з підпунктом 4 пункту 5 розділу V Порядку № 21 сума від'ємного значення (рядок 20 податкової декларації з ПДВ):

  • зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди, в частині, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу (далі – реєстраційна сума) на момент подання податкової декларації (відображається у рядку 20.1);
  • підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2): на рахунок платника у банку (відображається у рядку 20.2.1) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України (відображається у рядку 20.2.2).

Подання Додатку 4 є обов’язковим при заповненні рядка 20.2 декларації.
В додатку 4 відображається сума бюджетного відшкодування, визначена у декларації за звітний (податковий) період (рядок 20.2 декларації) з ПДВ відповідно до ст. 200 Кодексу, відображається окремо:
а) у сумі (словами та цифрами), що перераховується на рахунок банку платника із зазначенням номеру рахунка (рядок 20.2.1 декларації);
б) у сумі (словами та цифрами), що враховується в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету, із зазначенням коду бюджетної класифікації та рахунку платежу (рядок 20.2.2 декларації).

Заступник начальника                                                       З. В. Лагутіна

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-zachislenii-summy-otricatelnogo-znacheniya-v-schet-uplaty-naloga-na-pribyl-ili-pogasheniya-nalogovogo-dolga.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!