Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо можливості виплати компенсації за роботу в умовах режимних обмежень та надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі держсужбовцям

July 4, 2016

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 03.06.16 р. № 8072/0/14-16/13

Міністерством соціальної політики розглянуло листа щодо можливості виплати компенсації за роботу в умовах режимних обмежень та надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі у зв’язку з набранням чинності Закону України Про державну службу  державним службовцям і в межах компетенції повідомляє.
Закон України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» набрав чинності з 1 травня 2016 року. Частиною другою статті 50 зазначеного Закону України визначено, що заробітна плата державного службовця складається з:

  • посадового окладу;
  • надбавки за вислугу років;
  • надбавки за ранг державного службовця;
  • виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасового відсутнього державного службовця;
  • виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;
  • премії (у разі встановлення).

На виконання норм зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби в державних органах, розміри надбавок за ранги державних службовців та прирівняння посад державної служби (постанова Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. № 292 (із змінами).
При цьому, норми актів Кабінету Міністрів України, які визначили умови оплати праці державних службовців до набрання чинності Закону України «Про державну службу», не застосовуються.
Водночас повідомляємо, що з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм законодавства та приведення актів Кабінету Міністрів України з питань оплати праці у відповідність до Закону України «Про державну службу» розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України, яким пропонується визнати такими, що втратили чинність, деякі акти Кабінету Міністрів України.
Що стосується виплати компенсації державним службовцям за роботу в умовах режимних обмежень, то згідно із статтею 30 Закону України «Про державну таємницю» передбачено, що у разі коли за умовами своєї професійної діяльності громадянин постійно працює з відомостями, що становлять державну таємницю, йому повинна надаватися відповідна компенсація за роботу в умовах режимних обмежень, види, розміри та порядок надання якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Положенням про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державних таємниці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 р. № 414, зазначено види, розміри і порядок надання компенсації працівникам органів законодавчої, виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, які за умовами своєї професійної діяльності постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю.
Оскільки нормами Закону України «Про державну службу» не передбачено будь-яких обмежень щодо виплати вищезазначеної компенсації, на нашу думку застосовуються норми Закону України «Про державну таємницю». Щодо порядку та розміру преміювання, то повідомляємо, що на даний час опрацьовується проект Типового положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретарів). На даний час преміювання державних службовців проводиться в межах наявних коштів на оплату праці, передбачених у кошторисі.

Заступник Міністра -
Керівник апарату                                                                                              В. Іванкевич

Джерело: .

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!