Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про відсотки, нараховані на розстрочку авансових внесків з податку на прибуток

March 30, 2016

Лист ДФС від 21.03.16 р. № 6042/6/99-99-19-02-02-15
ДФС розглянула лист щодо відсотків, нарахованих на розстрочені суми по авансових внесках з податку на прибуток.
Відповідно до п. 57.1 ПК у редакції, що діяла до 01.01.16 р., платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій), у тому числі визначених пунктом 133.4 ПК, та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують двадцяти мільйонів гривень) щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду.
Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку, без подання податкової декларації.
У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступний дванадцятимісячний період.
Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
Розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п. 129.4 ПК.
Платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, проценти, нараховані на розстрочені суми по авансових внесках з податку на прибуток, відповідно до л. 100.1 ПК підлягають сплаті у повній сумі незалежно від значення об'єкта оподаткування у декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Procenty-nachislennye-na-rassrochkuavansovyx-vznosov-po-nalogu-na-pribyl.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!