Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо подання звітності за формою Ф4-ФСС з ТВП за I півріччя 2016 року

July 11, 2016

Настав термін подачі звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за І півріччя 2016 року.

Страхувальники зобов’язані складати та подавати звіт не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця, тобто за І півріччя 2016 року – до 20 липня 2016 року (включно).

Відповідно до п. 2 та п. 8 част. 2 ст. 15 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування  від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (зі змінами та доповненнями) та п. 3.1, п. 4.1Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 18 січня 2011 року за № 4 (далі — Порядок № 4), роботодавець зобов’язаний вести облік коштів соціального страхування і своєчасно надавати Фонду встановлену звітність щодо цих коштів. 

Згідно з додатком 1 до Порядку № 4 звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням подається за формою Ф4-ФСС з ТВП до робочого органу ФСС ТВП за місцем обліку. 

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП подається у разі наявності у страхувальника заборгованості по субрахунку 652 на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунку у звітному кварталі (наявність витрат за рахунок коштів Фонду, перерахування або отримання страхових коштів, виправлення помилок попередніх періодів).

Звіт подається на вибір страхувальника одним із способів:

  • в електронній формі ( за умови укладання договору з робочим органом Фонду та поновлення ключів ЕЦП після закінчення терміну їх дії);
  • на паперових носіях;
  • надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за десять днів до закінчення строку подання звітів).

Звіти не приймаються:

  • у разі наявності помилок, помарок, виправлень;
  • за відсутності підписів керівника, головного бухгалтера (при наявності такої посади у страхувальника) та печатки.

За неподання або несвоєчасне подання встановленої звітності передбачена адміністративна відповідальність. Так, статтею 1655 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що неподання або несвоєчасне подання встановленої звітності посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, тягне за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-predstavlenii-otchetnosti-po-forme-F4-FSS-z-TVP-za-I-polugodie-2016-goda.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!