Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про право громадян на податкову знижку

June 24, 2016

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до статті 166 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ  від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники податку мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Реалізація громадянами права на податкову знижку дозволяє повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого фізичними особами із заробітної плати.
Відповідно до підпункту 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого 2015 році мали такі витрати (з урахуванням обмежень, визначених пунктом 166.3 статті 166 Кодексу):

 • сплачували кошти закладам освіти за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення;
 • користувалися іпотечним кредитом;
 • здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
 • сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення;
 • витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
 • сплачували державні послуги за усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита;
 • переобладнували транспортні засоби;
 • сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами, а саме:

 • квитанціями;
 • платіжними дорученнями;
 • фіскальними або товарними чеками;
 • прибутковими касовими ордерами;
 • меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Громадянам, які мають право на податкову знижку за результатами 2015 року та бажають реалізувати таке право, необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) по 31.12.2016 включно, тобто протягом усього 2016 року.
Декларація надається фізичними особами – платниками податку до податкової інспекції за місцем свого проживання за формою, затвердженою  наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-prave-grazhdan-na-nalogovuyu-skidku

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!