Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про отримання чи знищення печатки повідомляти контролюючі органи не обов`язково

July 19, 2016

Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки.
Форми документів, які подаються до контролюючого органу (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису фізичної особи – підприємця або посадових осіб – юридичної особи печаткою за її наявності.
Законом України від 15 квітня 2014 року № 1206-VII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу , який набрав чинності 30.10.2014, внесені зміни до низки кодексів та законів України, які спрямовані, зокрема на перехід до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права. 
Зокрема, відповідно до п. 4 ст. 62 ГОСПОДАРСЬКОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки.
Особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання визначаються ст. 128 ГКУ, яка не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий  ресурс (категорія 135.01).

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-poluchenii-ili-unichtozhenii-pechati-soobshhat-kontroliruyushhim-organam-ne-obyazatelno

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!