Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо повноважень ГУ ДФС у м. Києві на здійснення документальних позапланових виїзних перевірок дотримання митного законодаства

May 16, 2016

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНА
ЛИСТ
від 05.05.16 р. № 10088/6/99-99-14-03-03-15

Державна фіскальна служба України розглянула звернення …. про надання податкової консультації відповідно до пункту 52.4 статті 52 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ  щодо наявності повноважень у Головного управління ДФС у м. Києві на здійснення документальних позапланових виїзних перевірок платників податків з питань дотримання митного законодавства, зміну класифікації в товарній підкатегорії за митними деклараціями, а також порядку підписання акта перевірки посадовими особами органу ДФС та його реєстрації.
За результатами розгляду повідомляємо таке.
Статтею 6 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Відповідно до пункту 4 та 7 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 (зі змінами), Державна фіскальна служба України відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням податкового, митного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДФС. ДФС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. ДФС та її територіальні органи є органами доходів і зборів. 
Компетенцію органів ДФС, повноваження їх посадових осіб під час здійснення митного контролю, порядок здійснення перевірок дотримання законодавства з питань державної митної справи визначено Митним кодексом України (далі – Кодекс).
Стосовно повноважень ГУ ДФС у м. Києві на здійснення документальних позапланових виїзних перевірок платників податків з питань дотримання митного законодавства слід зазначити, що відповідно до Положення про Головне управління ДФС у м. Києві, затвердженого наказом ДФС від 20.08.2014 № 54, ГУ ДФС у м. Києві є територіальним органом ДФС, який відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за дотриманням податкового, митного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДФС.
Щодо питання наявності повноважень на зміну класифікації в товарній підкатегорії за митними деклараціями, то частиною 4 статті 69 Кодексу закріплено право органу доходів і зборів самостійно класифікувати товари у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів.
При цьому відповідно до частини 14 статті 354 Кодексу рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД окремими документами не оформлюються, а зазначаються в акті про результати перевірки.
Щодо питання оформлення результатів перевірок, а також порядку підписання посадовими особами органів ДФС актів перевірок та їх реєстрації слід зазначити таке.
Відповідно до статті 354 Кодексу результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органів доходів і зборів та керівником підприємства, що перевірялося, або уповноваженою ним особою.
Акт (довідка) про результати перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органів доходів і зборів, які проводили перевірку, та реєструється в органі доходів і зборів протягом 10 робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку.
Акт (довідка) перевірки після його реєстрації протягом трьох робочих днів вручається для підписання керівнику підприємства або уповноваженій ним особі чи надсилається підприємству в порядку, встановленому Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень.
Разом з тим Кодексом не передбачена можливість перенесення законодавчо встановлених термінів складення, реєстрації та вручення (надсилання) акта перевірки або визнання його недійсним у разі відсутності підпису окремих посадових осіб, які проводили перевірку, зокрема, у випадках їх відпустки, звільнення, перебування на лікарняному тощо.

Перший заступник Голови                                                                              С. В. Білан

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-polnomochiyax-GU-GFS-v-g-Kieve-na-osushhestvlenie-dokumentalnyx-vneplanovyx-vyezdnyx-proverok-soblyudeniya-tamozhennogo-zakonodatelstva.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!