Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Щодо оподаткування виплат за договором перестрахування перестраховику-нерезиденту

September 12, 2016

ДФС у листі від 09.08.16 р. № 17201/6/99-99-15-02-02-15 надала відповідь, як оподатковуються виплати за договором перестрахування перестраховику – нерезиденту, що здійснює діяльність на території України через постійне представництво.
Податківці дійшли наступних висновків:

  1. Страхувальник – резидент з виплат за договором перестрахування на користь нерезидентів через страхових брокерів (постійних представництв брокерів-нерезидентів) сплачує податок за власний рахунок у момент здійснення перерахування таких виплат постійному представництву нерезидента відповідно до вимог п.п. 141.4.5 ПКУ. При цьому оподаткування таких виплат здійснюється з урахуванням рейтингу фінансової надійності (стійкості) страховиків та перестраховиків-нерезидентів.
  1. Нульова ставки за договорами перестрахування з нерезидентами може застосовуватися у разі, якщо рейтинг фінансової надійності (стійкості)  перестраховиків – нерезидентів (у т.ч. за посередництвом перестрахових брокерів)  відповідає вимогам, установленим Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, від 11.07.2013 № 2262.

Таким чином, перерахування постійним представництвом головній компанії сум отриманих від страхувальників – резидентів України страхових платежів (страхові внески, страхові премії) та страхових виплат (страхові відшкодування) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків, у т.ч. страхування життя на користь нерезидентів, не передбачає повторну сплату податку з таких доходів.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-nalogooblozhenii-vyplat-po-dogovoru-perestraxovaniya-perestraxovshhiku---nerezidentu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!