Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про багатозмінний режим роботи та доплату за роботу у вечірній час

September 22, 2016

Мінсоцполітики у листі від 29.04.2016 р. № 493/13/84-16 розглянула питання щодо запровадження багатозмінного режиму роботи, надання відпусток за роботу у вечірню і ночну зміни та доплат за роботу у вечірній час.
Так, під змінною роботою розуміється метод організації праці у дві, три або чотири зміни, який може бути безперервним або з перервами, при якому працівники послідовно змінюють один одного на одних і тих же робочих місцях відповідно до графіка змінності (роботи), що вводиться у випадках, коли тривалість виробничого процесу перевищує допустиму тривалість щоденної роботи, а також з метою більш ефективного використання устаткування, збільшення обсягів продукції, що випускається, або послуг, що надаються.
Тобто багатозмінний режим роботи - це такий режим, коли на підприємстві, в установі, організації робота протягом доби виконується у дві і більше змін, тривалість кожної з них не повинна бути меншою за встановлену законодавством тривалість робочого дня.
Щодо доплати за роботу у вечірній час. Підприємства згідно зі статтею 15 Про оплату праці  Закону про оплату праці самостійно встановлюють в колективному договорі форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами.
Генеральною угодою на 2010 - 2012 роки встановлено доплату в розмірі 20% годинної тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за кожну годину роботи у вечірній час з 18 до 22 години (при багатозмінному режимі роботи).
Таким чином, для підприємств, які знаходяться у сфері дії генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод, встановлення цієї доплати у розмірі не нижчому, ніж визначено угодами в колективному договорі, є обов'язковим.
Надання відпусток за роботу у вечірню і нічну зміни чинним законодавством не передбачено.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-mnogosmennom-rezhime-raboty-i-doplate-za-rabotu-v-vechernee-vremya

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!