Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про пільги в матзабезпеченні чорнобильців

March 14, 2016

Центральна міжрайонна ВД КМВ ФСС з ТВП нагадує, що деякі законодавчі норми щодо компенсацій та пільг громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зазнали змін.
Згідно статті 23 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-ХІІ (далі – Закон № 796) усі компенсації та пільги особам віднесеним до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи надаються за умови проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.
Оскільки, абзацом 5 частини 2 статті 2 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 27.02.1991 року № 791а –ХІІ виключено зону посиленого радіоекологічного контролю (4 зону) – пільги щодо виплати матеріального забезпечення особам, віднесеним до 4 категорії, починаючи з 01.01.2015 року, не надаються.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 особам, віднесеним до 1 – 3 категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено:
1. Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. 
2. Допомога по догляду за хворим членом сім`ї у розмірі 100 відсотків, одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи.
3. Допомога по вагітності та пологам надається жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалістю 180 календарних днів (90 календарних днів до пологів і 90 після пологів). Звертаємо увагу, що у разі ускладнень під час або після пологів, листок непрацездатності на 14 додаткових календарних днів чорнобильцям не видається.
Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого Постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011р. №4, пільги з виплати допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи підлягають відображенню в колонках 5 та 6 звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП, а саме:

  • рядок 1 – по тимчасовій непрацездатності відображається лише сума різниці в оплаті листка непрацездатності між пільговим відсотком (100%) і % з урахуванням страхового стажу. При цьому кількість днів, оплачених за рахунок коштів Фонду, відображається за весь період хвороби;
  • рядок 2 – по догляду за дитиною відображається сума різниці в оплаті листка непрацездатності між пільговим відсотком (100%) і % з урахуванням страхового стажу, кількість днів, оплачених за рахунок коштів Фонду, відображається за весь період хвороби;
  • рядок 3 – по вагітності та пологам потрібно відобразити різницю в кількості днів та сумі допомоги між декретною відпусткою, наданою на загальних підставах (за 126 календарних днів), і декретною відпусткою, наданою на пільгових умовах (за 180 календарних днів).

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/O-lgotax-v-matobespechenii-postradavshim-vv-rezultate-CHAES.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!