Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Про дієвий механізм досудового вирішення спорів у сфері ліцензування

October 4, 2016

Суб’єкти господарювання, яких позбавили ліцензій, можуть скористатися правом оскаржити рішення органу ліцензування та звернутися до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування. Рада захищає інтереси підприємців і, разом з тим, вчить їх вести бізнес чесно. На кожному засіданні члени Ради заслуховують дві сторони: як підприємців, які звернулися до ДРС у зв’язку з позбавленням ліцензії, так і представників контролюючих органів, які займаються перевіркою виконання ліцензійних умов підприємцями.
З липня 2015 року Радою проведено 16 засідань, де розглянуто 103 скарги суб'єктів господарювання на дії органу ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування (безпідставні анулювання, відмови у переоформленні строкових ліцензій на безстрокові та видачі ліцензій). Винесено 88 результативних рішень. Задоволено 70 скарг (80 % від винесених результативних рішень) та, за результатом, ДРС видано розпорядження про усунення органами ліцензування порушень ліцензійного законодавства.
Крім того, на засіданнях Ради розглядаються звернення органів ліцензування щодо отримання погодження на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов (розглянуто 123 звернення); розглядаються пропозиції щодо запровадження ліцензування нового чи скасування чинного виду господарської діяльності, частини (частин) виду господарської діяльності; розробляються рекомендації стосовно вдосконалення державної політики у сфері ліцензування; проводиться експертиза проектів нормативно-правових актів або пропозицій у сфері ліцензування.
З протоколами засідань Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при Державній регуляторній службі України можна ознайомитись на веб-сайті ДРС.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/O-dejstvennom-mexanizme-dosudebnogo-razresheniya-sporov-v-sfere-licenzirovaniya

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!