Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нюанси обчислення середньої заробітної плати

January 13, 2017

Мінсоцполітики у листі від 26.10.2016 р. №1475/13/84-16 нагадало, що обчислення середньої заробітної плати у зазначених випадках має проводитись з урахуванням положень Порядку №100.
Оплата днів відпусток проводиться виходячи із заробітної плати за 12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки.
Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка.
Нарахування виплат за час відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.
Враховуючи норми Порядку, розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпустки залежить не від місяця видання наказу і кількості цих наказів, а від того, в якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

Приклад
Згідно з наказом працівнику надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні з 12 вересня 2016 року, а за іншим - додаткова відпустка, яка починається у жовтні 2016 року.
При обчисленні середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки розрахунковий період буде вересень 2015 року - серпень 2016 року, а для оплати часу додаткової відпустки - жовтень 2015 року - вересень 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nyuansy-rascheta-srednej-zarabotnoj-platy.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!