Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нюанси обкладання ПДФО вартості авто

December 7, 2016

ДФС у листі від 01.12.2016 р. № 25320/10/26-15-13-01-12 розглянуло питання щодо віднесення до об’єкта оподаткування ПДФО (як додаткового блага працівника) вартості пального, яке придбавається підприємством для експлуатації власного автомобіля працівника, з метою виконання ним службових обов’язків.
Додаткові блага - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.
При цьому КЗпП передбачені випадки, коли юрособа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд, а саме:
- у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість;
- у зв’язку з службовими відрядженнями.
Одночасно, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ.
Отже, вартість пального, яке придбавається підприємством для експлуатації автомобіля з метою виконання працівниками службових обов’язків, підлягає оподаткуванню ПДФО як додаткове благо на підставі пп."е" пп. 164.2.17 ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nyuansy-oblozheniya-NDFL-stoimosti-avto

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!