Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Новий закон легалізує 1500000 га українських земель

September 2, 2015

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 3006 від 01.09.2015 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли». Автори документа - народні депутати Тарас Кутовий, Олексій Мушак, Олександр Бакуменко, Леонід Козаченко, Микола Кучер (БПП), Олег Кулініч (група «Партія Відродження»), Вадим Івченко (ВО «Батьківщина»), Валерій Лунченко, Вадим Кривенко («Народний фронт »), Іван Мірошниченко, Олександр Опанасенко (об'єднання« Самопоміч »), Сергій Лабазюк (група" Воля народу ").

Основні завдання законопроекту - оптимізація процедури виявлення нерухомого майна у складі спадщини, яка може бути визнана судом відумерлою і збільшення матеріальної бази місцевого самоврядування більш ніж на 1 млрд. грн. щорічно.

Існуючим законодавством передбачено право територіальних громад на отримання у судовому порядку в комунальну власність майна, що входить до складу відумерлої спадщини (у випадках відсутності спадкоємців, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття).

Проте на практиці у місцевої влади виникають численні проблеми. Величезна кількість нерухомого майна, власники якого померли, не залишивши спадкоємців, роками перебуває «в підвішеному стані», а процес визнання її відумерлою спадщиною здійснюється дуже повільно.

Один з авторів законопроекту, народний депутат Олег Кулініч (депутатська група «Партія Відродження») пояснює: «Особливо актуальною ця проблема є для випадків, коли у складі майна є земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Відсутність визначеності в правову долю таких ділянок не дозволяє офіційно оформити права користування ними, у тому числі на умовах оренди. Тому значні площі таких земель або використовуються без оформлення будь-яких прав, або взагалі не використовуються і заростають бур'янами. Офіційна статистика за площею таких земель відсутня. Але, за деякими підрахунками, вони складають до 15% площі земельних масивів, що в цілому по Україні перевищує 1,5 мільйона гектарів. У результаті місцеві бюджети позбавлені щорічних податкових надходжень від орендної плати за землю в розмірі близько 1,1 млн. грн. ».

Особливістю земельних ділянок сільськогосподарського призначення є необхідність їх постійного використання за цільовим призначенням з метою збереження їх якісних характеристик. Тривале невикористання таких земель позначається не тільки на їх стані, але і негативно впливає на стан суміжних земельних ділянок завдяки проникненню бур'янів.

Проектом закону №3006 пропонується:

- Надати право на отримання у власність нерухомого майна, що перебуває у складі відумерлої спадщини, територіальній громаді за місцем знаходження такого майна.

- Встановити порядок інформаційної взаємодії між Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Спадковим реєстром, Державним реєстром прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, щодо виявлення нерухомого майна, яке повинне бути визнане відумерлою спадщиною, і повідомлення про це органів місцевого самоврядування.

- Встановити правило, за яким, у разі смерті орендодавця до закінчення терміну дії договору оренди, такий договір вважається продовженим до державної реєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або набрання законної сили рішення суду про визнання спадщини відумерлою, а також зупинити на цей період терміни повідомлення орендарем власника про використання переважного права на продовження терміну оренди.

- Встановити обов'язковість оприлюднення у мережі Інтернет відомостей про судові справи, порушених за заявами про визнання спадщини відумерлою.

- Надати право на подачу до суду заяви про визнання спадщини відумерлою, крім органу місцевого самоврядування, також кредитору померлого, а у випадку, якщо у складі спадщини є земельну ділянку сільськогосподарського призначення, - також власнику, користувачеві суміжної земельної ділянки (зі збереженням положень про передачу майна у складі відумерлої спадщини у комунальну власність).

- Звільнити органи місцевого самоврядування від сплати судового збору при подачі заяв про визнання спадщини відумерлою.

 

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Novij-zakon-legalizuye-1500000.-ga-ukrainskix-zemel-9159

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!