Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Новий Податковий кодекс: хто віддасть державі менше грошей

March 21, 2016

З 1 квітня набуває чинності прийнятий в кінці минулого року в муках Податковий кодекс. І хоча основні ставки податків діють вже з 1 січня, багато нюансів запрацюють тільки зараз - це стосується показників до податкової накладної, її форми.
Депутати запевняли, що затвердили компромісний і лояльний до малого і середнього бізнесу варіант реформи. Але бізнесмени заявляють: жити і працювати їм стало набагато гірше.

Прелагают вирішити питання
«Якщо я купую принтер або роблю ремонт, то не зможу ці гроші віднести до витрат фірми - з них тепер теж треба платити податки. А ще збільшили податок на землю - з 1% до 3%. Зрозуміло, що це б'є по бізнесу», - розповіла нам власниця одного з київських магазинів Юлія Кликова.
За словами підприємців, мораторій на перевірки, який в червні минулого року продовжили до кінця 2016-го, не більше ніж формальність. На ділі їх навіть стало більше.
«По суті, всю сферу торгівлі і обслуговування як перевіряли раз на рік, так і перевіряють. А якщо на тебе надійшла скарга, то приходять позапланово. З цього року придумали контрольні зрізи на десять днів: податкова виписує наказ і перевіряє, чи всі платежі ти проводиш через касовий апарат. Там, де менше виручка, вирішують, що ми мінімізуємо доходи, і теж перевіряють», - повідомила нам власниця одного зі столичних салонів краси Марія Юр'єва.
«Наприклад, штраф за непробитий чек - у п'ятикратному розмірі. А за те, що не видно патенту на роботу, - 560 грн. Але найцікавіше, що перевіряючі не соромляться пропонувати заплатити їм 30% від штрафу - і проблема вирішена», - вказав один з підприємців.

Інші запевняють: закони прописані настільки розмито, що фіскали користуються цим. «Уточнити, як рахувати той чи інший податок, ні в кого - консультаційні центри вони скасували, а гаряча лінія або зайнята, або дівчинки на телефоні нічого не знають. Вони розсилають листи: мовляв, робіть так. Приходить їх же перевірка і робить круглі очі: мовляв, нічого не знаємо. В результаті ми влітаємо на великі штрафи. Думаю, це такий спосіб поповнити бюджет», - вважає бухгалтер однієї з компаній, які торгують добривами.
Глава Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун також підтверджує, що після прийняття Податкового кодексу їм жити стало складніше: «Нас обманули. Відібрали пільги на оплату ПДВ, пообіцявши натомість, що будуть відшкодовувати ПДВ за експорт зерна. Ми їм повірили, пройшло три місяці - ніхто нічого не повертає. Мало того, нам тепер потрібно наймати бухгалтера, який розбирається в ПДВ. Де в селах взяти фахівців? А вже прийшли люди в погонах і відкривають кримінальні справи. Що стосується поборів, то вони зросли. 25-30% потрібно віддати, щоб тобі відшкодували ПДВ, інакше грошей не побачиш».
Представник Української бізнес ініціативи Юрій Савицький погоджується: бізнес обманули, але наводить інші приклади. «Підприємцям обіцяли податкову амністію. Тобто якщо він добровільно зізнався в ухилянні від сплати податків і платив частину суми в бюджет, то слідство закривало кримінальне провадження. А зараз виробництва відкривають заново по тим же фактам, але за іншими статтями Кримінального кодексу. І як це називається? Чи буде тепер довіру державі?»- Запитує він.

Великі підприємства платять менше податків
Великому бізнесу пощастило більше - до них перевірки ходити стали рідше. «Прямого тиску на бізнес, яким воно було раніше, не відчувається. У деяких можуть спливати старі справи - там бувають додаткові перевірки », - розповів власник супермаркетів «Фуршет» Ігор Баленко.
При цьому через зниження прибутку податки у них навіть зменшилися. «У нас податки знизилися - доходи зменшилися, а витрати на комунальні послуги та зарплати зросли», - пояснив він.
Економічний експерт Олександр Охріменко підтверджує: великий бізнес не чіпають, страждає середній: «Я можу сказати, що на великий бізнес сильно не наїжджають. А на інших - навпаки. Якщо у вас є хоч якийсь оборот, але немає «даху», то до вас прийдуть і скажуть: плати. Пояснять: мовляв, ми вважаємо, що ви мало платите в бюджет, а нам потрібні гроші. Тому багато ховаються. Ще сильно постраждав бізнес від банків, що лопнули, які закрив НБУ. Як мінімум підприємці втратили 100 млрд. грн».

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Novyj-Nalogovyj-kodeks-kto-otdast-gosudarstvu-menshe-deneg.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!