Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Новий алгоритм рахунків за опалення

January 10, 2017

Рахунки за централізоване опалення для сімей, в будинку яких немає обліку тепла, теплопостачальними підприємствами будуть формуватися на основі усередненого в місті показника споживання теплової енергії тих будинків, де встановлені лічильники.
Кабінет міністрів України 30 листопада 2016 року схвалив відповідну Постанову «Про особливості нарахування плати за надану комунальну послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/2017 року».
Даний алгоритм формування платіжки за опалення повинні будуть використовувати міста, де рівень оснащеності житлового фонду приладами обліку теплової енергії становить не менше 50%. Цей поріг 50% і дасть можливість визначати середнє споживання тепла в населеному пункті з прийнятною точністю. Згідно жовтневі платіжки за централізоване опалення, надійшли сім'ям, в будинку яких немає будинкового лічильника, пропонується перерахувати.
Через низький рівень оснащеності приладами комерційного обліку теплової енергії багатоквартирного житла, який на кінець 2014 року становило всього 32%, протягом останніх десятиліть порушувалося право споживачів на отримання коректного та справедливого нарахування за спожиту комунальну послугу.
НКРЕКП спільно з Урядом заради справедливої оплати населенням спожитої комунальної послуги з централізованого опалення пріоритетним завданням визначили безумовне забезпечення стовідсоткового обліку спожитої теплової енергії. Як результат - рівень оснащення багатоквартирного житлового фонду тепловими лічильниками в Україні станом на листопад 2016 року становить 61%. До кінця року, в разі виконання всіх затверджених на 2016 рік інвестиційних програм, ця цифра зросте до 88%.

Довідково: Усереднене в місті споживання теплової енергії на опалення одного квадратного метра опалювальної площі буде визначатися як співвідношення загального обсягу споживання теплової енергії зазначеними будинковими засобами обліку теплової енергії до відповідної загальної опалювальної площі квартир, розташованих у багатоквартирному будинку з тепловим лічильником.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Novyj-algoritm-schetov-za-otoplenie.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!