Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нові правила прописки: що зміниться для українців

July 20, 2016

Новий порядок реєстрації місця проживання вже охрестили реформою, але чи так це?
В рамках розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг в Україні змінився порядок реєстрації місця проживання.
Деякі парламентарії і аналітики подають ці зміни під соусом з назвою реформа. Чи так це? Чи справді ми здійснили реформу реєстрації місця проживання українців? Чи стали ми ближче до цивілізованого світу по здійсненню аналогічної адміністративної процедури?
Спробуємо тепер разом розібратися. З квітня цього року вступили в силу зміни до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", яким парламентарі змінили процедуру реєстрації місця проживання. Відтепер громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані зареєструвати своє нове місце проживання протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання.
Батьки повинні зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом перших трьох місяців від дня реєстрації народження. Реєстрація місця проживання новонароджених може також здійснюватися через органи соцзахисту і РАГСи.
Раніше термін реєстрації для всіх категорій становив десять днів і тільки через органи міграційної служби.
Реєстрація місця проживання тепер буде здійснюватися одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання. Тобто зніматися з реєстрації або, по-простому виписуватися, для нової реєстрації не потрібно, все можна зробити в рамках однієї процедури. Діяти можна самому або через довірену особу.
Раніше ж, потрібно було спочатку знятися з реєстрації, і тільки після отримання талона про зняття з реєстрації на руки, подавати документи в новому місці. А якщо відстань між старим житлом і новим було істотним, то це перетворювалося в проблему.
Тепер орган реєстрації самостійно повідомляє орган реєстрації попереднього місця проживання - і то дуже зручно.
Розглянемо перелік документів, який необхідно тепер подавати для такої процедури.
З метою реєстрації особа або її представник подає до органу реєстрації через центр надання адміністративних послуг, такі документи:
- письмову заяву про реєстрацію (і про зняття з реєстрації попереднього місця, якщо необхідно дві процедури провести);
- документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт, документ про перебування в Україні, інші документи). Якщо дитина не досягла шістнадцятирічного віку, подається свідоцтво про народження;
- квитанцію про сплату адміністративного збору; - Документи, які підтверджують право на проживання в житлі (право власності, право оренди або згода власника);
- військовий квиток або приписне посвідчення (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Інші документи вимагати заборонено. Якщо порівнювати з попереднім порядком, зі списку документів прибрали талон про зняття з реєстрації. Вартість процедури (розмір адміністративного збору) збільшилася з 0,85 гривень до 12 гривень на сьогоднішній момент і прив'язана до мінімальної заробітної плати (0,0085 від розміру мінімальної зарплати). Термін проведення процедури скоротився до одного дня. Реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання здійснюється органом реєстрації, до якого належать виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідного сільського, селищної або міської ради. Документи подаються через адміністративні центри, що, в принципі, дуже зручно.
Таким чином, у громадян більше немає потреби звертатися в Державну міграційну службу, і вони можуть отримати цю послугу максимально близько до свого нового місця проживання і набагато швидше. Адже тепер зазначену процедуру можна отримати навіть в сільській місцевості, де є виконавчий орган або сільський голова.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ru.tsn.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Novye-pravila-propiski-chto-izmenitsya-dlya-ukraincev

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!