Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нові правила для ринку електроенергії

March 15, 2016

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 4196 "Про ринок електричної енергії України". Основною метою законопроекту є забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, мінімізації витрат на послуги постачання електричної енергії, шляхом визначення на законодавчому рівні організаційної структури та принципів функціонування ринку електричної енергії, основних засад та передумов його реформування.
Законопроект передбачає організацію ринку електричної енергії з наступних складових:
1) двосторонні договори;
2) ринок «на добу наперед»;
3) внутрішньодобовий ринок;
4) балансуючий ринок;
5) ринок допоміжних послуг.
При цьому, законопроектом передбачено, що основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними регулюються нормативно-правовими актами, які регламентують його впровадження, зокрема:
1)  правилами ринку, які, в тому числі, визначають правила функціонування балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг;
2) правилами ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку;
3)  кодексом системи передачі, кодексом систем розподілу;
4)  кодексом комерційного обліку;
5) правилами постачання електричної енергії  споживачам.
Додатково до  структури сегментів ринку, передбаченої Законом України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» законопроектом пропонується впровадити новий організований сегмент ринку – внутрішньодобовий ринок, на якому виникають відносини між учасниками такого ринку та оператором ринку щодо купівлі-продажу електричної енергії безпосередньо у межах доби фізичного постачання електричної енергії задля зменшення відхилень фактичного виробництва/споживання від заявленого на ринку «на добу наперед».
Законопроект також доповнює перелік учасників ринку новим учасником – трейдером, яким може бути будь-який суб’єкт господарювання, що здійснює купівлю електричної енергії виключно з метою її перепродажу, крім продажу споживачу. Трейдери здійснюватимуть купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми (прямими) договорами або на ринку «на добу наперед» чи внутрішньодобовому ринку. Існування трейдерів на ринку електричної енергії має позитивно вплинути на ліквідність ринку та сприятиме обмеженню значних коливань цін на ринку.
Крім цього, законопроектом запроваджується система спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.
До спеціальних обов’язків відносяться, зокрема:
- купівля електричної енергії за «зеленим» тарифом;
- надання універсальних послуг;
- виконання функцій постачальника «останньої» надії;
- сплата компенсаційних платежів;
- надання допоміжних послуг за встановленою Регулятором ціною, у випадках, передбачених цим актом.
Спеціальні обов'язки, покладаються Кабінетом Міністрів України чи Регулятором на учасників ринку, при цьому вони мають бути чітко визначеними, прозорими, недискримінаційними та мати тимчасовий характер.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Novye-pravila-dlya-rynka-elektroenergii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!