Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нові економічні закони, про які мало хто знав

January 14, 2016

За скандалами з податковою реформою і бюджетом поза увагою ЗМІ, як часто це буває, залишилися важливі закони, які заробили вже з нового року. Йдеться, зокрема, про нові правила реєстрації нерухомості, законі про трудових мігрантів і нововведеннях для власників авто.

Одна з головних новацій нового року - закон про державну реєстрацію нерухомого майна. Тепер повноваження передали на місця, в районні держадміністрації та виконавчі органи міських рад та залучили до процесу 7000 приватних нотаріусів. Плюси такого нововведення - відсутність черг та корупції, мінуси - значне подорожчання послуг.

Відповідно до закону про трудову міграцію, уряд хоче зобов'язати гастарбайтерів платити податки не тільки за кордоном, але і в Україні. Зате після повернення на батьківщину гастарбайтерів обіцяють забезпечити пенсіями, тільки от як наша країна домовиться про цих пенсіях з усіма іншими країнами, з яких до нас їдуть на заробітки, невідомо. Однак, якщо кожен заробітчанин щомісяця платитиме хоча б 420 гривень, то за рахунок трудових мігрантів бюджет щорічно поповнюватиметься мінімум на 15 мільярдів гривень.

В Україну не можна ввозити автомобілі, які не відповідають екологічним стандартам "Євро-5". Тобто автомобілі старше 2009 року. Та інстанції, яка контролюватиме відповідність цих норм, в Україні, немає. А значить - папірець можна буде купити, кажуть експерти. Тобто під виглядом "Євро-5" в Україні всупереч закону можуть завозити і машини стандарту "Євро-4" і навіть нижче.

З 1 січня скасовують мита на транспортні засоби з виключно електричним двигуном - так вони істотно подешевшають і їх стане більше на українському авторинку. З 5 митних зборів залишаються тільки два. Тобто якщо в Європі електрокар коштує 10 тисяч євро, тепер зареєструвати в Україні його можна приблизно за 2000 євро, раніше за автомобіль доводилося доплачувати всі 4000.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Novi-ekonomichni-zakoni-pro-yaki-malo-xto-znav-12687

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!