Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НКЦПФР підвищить рівень відповідальності учасників фондового ринку

July 28, 2016

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку протягом І півріччя 2016 року за результатами розгляду справ про правопорушення на фондовому ринку застосувала до учасників ринку 1211 фінансових санкцій на загальну суму 21,21 млн грн. За цей період юридичні та фізичні особи сплатили до державного бюджету лише 4,39% (932 тис. грн) від загального обсягу накладених штрафів.
Нагадаємо, протягом 2015 року Комісія застосувала до учасників ринку 2901 фінансову санкцію на загальну суму 51,79 млн грн. Із загального обсягу накладених штрафів було сплачено до державного бюджету 5,32% (2,75 млн грн).
Лише незначна частка фінансових санкцій регулятора оскаржувалася в суді. Більшість компаній, до яких вони були застосовані, не використовували механізм судового оскарження. В 95% проваджень, в яких оскаржувалося стягнення фінансових санкцій, суди прийняли рішення на користь Комісії і визнали застосування санкцій правомірним.
Очевидно, що процедура стягнення штрафів, накладених за правопорушення на фондовому ринку, потребує удосконалення. Наразі Комісія працює над вирішенням цього питання.
Одним із варіантів такого удосконалення може бути віднесення постанов Комісії про накладення санкцій до виконавчих документів, які підлягають примусовому виконанню Державною виконавчою службою, що безумовно, підвищить дисциплінованість і відповідальність учасників ринку.
В той же час такий варіант жодним чином не позбавить порушників можливості оскарження санкції в судовому порядку.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NKCBFR-povysit-uroven-otvetstvennosti-uchastnikov-fondovogo-rynka

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!