Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Помилкові реквізити отримувача пального в акцизній накладній: як виправити?

August 17, 2016

Який порядок виправлення помилки в реквізиті «Особа - отримувач пального» акцизної накладної, у т. ч. якщо помилка допущена в найменуванні (повна чи скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи) отримувача пального?

У разі якщо при реєстрації акцизної накладної платником податку помилково вказано неправильні реквізити отримувача пального (код за ЄДРПОУ юридичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта - для фізичної особи), платником податку, що реалізує пальне, складається розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального, що був зазначений в такій акцизній накладній, який реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) отримувачем пального. Після цього платник податку повинен зареєструвати в ЄРАН нову акцизну накладну з правильними реквізитами отримувача пального. При цьому дата складання нової акцизної накладної повинна відповідати даті складання помилкової накладної, що була зареєстрована в ЄРАН, а порядковий номер повинен відповідати поточній нумерації.
Крім того, реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування та/або нової акцизної накладної здійснюється з дотриманням терміну реєстрації відповідно до вимог п. 231.6 ПКУ.
Якщо при реєстрації акцизної накладної платником податку помилково вказано неправильні реквізити отримувача пального (повна чи скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи), то у разі вірного відображення операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (тобто операція з реалізації пального в повному обсязі відображена в ЄРАН на рахунку відповідного контрагента) така операція не коригується.
Таку відповідь надали податківці у ЗІР, категорія 116.13.03.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nevernye-rekvizity-poluchatelya-goryuchego-v-akciznoj-nakladnoj-kak-ispravit

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!