Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Невірно вказаний ІПН: як виправити помилку в ПН?

January 4, 2017

ДФС у листі від 27.12.16 р. №28193/6/99-95-42-03-15 пояснила, оскільки у декларації зазначаються дані, визначені на підставі первинних документів, відображенню у податковій звітності з ПДВ підлягають податкові зобов’язання, визначені на дату складання податкової накладної з «невірним» ІПН. Розрахунок коригування та друга податкова накладна не впливають на визначене податкове зобов’язання, тому операція, пов’язана з виправленням помилки в ІПН покупця, відображенню у податковій звітності з ПДВ не підлягає.
При цьому, виправлення помилок, що були допущені у додатку 5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» до декларації (далі – додаток 5) та які не вплинули на числові показники декларації, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок), до якого додається додаток 5 з відміткою «Уточнюючий».
У такому випадку до графи 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, додаток 5 до якої уточнюється, до графи 5 – всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (відповідають показникам з графи 4), а графа 6 не заповнюється.

Виправлення помилок у записах по контрагентам у додатку 5 проводиться способом коригування.

Приклад 1. Для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру контрагента (далі – ІПН) (покупця або постачальника) в уточнюючому додатку 5:
1) повторюється помилковий запис ІПН, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком «-» (тобто сторнуються);
2) вказується правильний запис за операціями з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);
3) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Приклад 2. У разі необхідності зменшити/збільшити обсяг постачання та суму ПДВ, задекларованих за операціями з одним контрагентом, та відповідно, збільшити/зменшити їх за операціями з іншим контрагентом, в уточнюючому додатку 5:
1) відображаються суми уточнення в розрізі контрагентів (зі знаком «+» відображаються не в повній мірі задекларовані суми за операціями з контрагентом, зі знаком «-» – зайво задекларовані суми за операціями з контрагентом);
2) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Приклад 3. У разі необхідності зменшити обсяг постачання та суму ПДВ в рядку «Інші» в розрізі умовних ІПН та доповнити у зв’язку з цим додаток 5 новим записом для платника податку – покупця в уточнюючому додатку 5:
1) операції з платником податку – покупцем за звітний період записуються повністю (включаючи вартісні показники);
2) в рядку «Інші» в розрізі умовних ІПН обсяг постачання та сума ПДВ зменшується, сума уточнення зазначається зі знаком «-» (сторнується);
3) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Приклад 4. У разі необхідності скоригувати обсяг постачання та суму ПДВ в рядку «Інші» в розрізі умовних ІПН та доповнити не в повній мірі відображені (зайво вказані) суми за операціями для платника податку – покупця в уточнюючому додатку 5:
1) зазначається сума уточнення збільшення або зменшення обсягу постачання та суми ПДВ за операціями з платником податку - покупцем зі знаком «+» або «-»;
2) в рядку «Інші» в розрізі умовних ІПН обсяг постачання та сума ПДВ уточнюється (збільшується або зменшується) зі знаком «+» або «-»;
3) підсумковий рядок «Усього за звітний період» не заповнюється.

Виправлення помилок, допущених у додатку 5, які потребують уточнень показників у складі декларації за будь-який наступний період, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається уточнюючий додаток 5 в розрізі контрагентів. При цьому вартісні показники як додатку 5, так і уточнюючого розрахунку відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Neverno-ukazannyj-INN-kak-ispravit-oshibku-v-NN.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!