Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ врегулював облік операцій з вбудованими похідними фінінструментами в банках

December 14, 2016

Національний банк України врегулював бухгалтерський облік операцій з вбудованими похідними фінансовими інструментами в банках України.  Про це йдеться у відповідній постанові Правління № 409 "Про затвердження Змін до Інструкції з бухгалтерського обліку операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України" від 9 грудня 2016 р.
Постанова № 409 запроваджує необхідне визначення вбудованого похідного інструменту відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності у бухгалтерському обліку банків. Адже за результатами аналізу операцій банків з похідними фінансовими інструментами і їх відображення в бухгалтерському обліку операцій відповідно до вимог МСФЗ виникла потреба у внесенні змін до зазначеного нормативно-правового акту, а саме в частині визначення вбудованого похідного інструменту та правил його відображення в обліку.
Згідно з постановою, вбудований похідний інструмент – це компонент гібридного інструменту, який також включає основний договір про непохідний інструмент, результатом чого є варіювання деяких грошових потоків від комбінованого інструменту.
Урегулювання операцій з похідними фінансовими інструментами в банках дозволить користувачам отримувати достовірну інформацію про відображення в бухгалтерському обліку операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України відповідно до МСФЗ з метою прийняття економічних рішень.
Постанова №409 набирає чинності 19 грудня 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-ureguliroval-uchet-operacij-s-vstroennymi-proizvodnymi-fininstrumentami-v-bankax

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!