Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ спростив умови для доступу українського бізнесу до валютних кредитів за участі ЕКА

November 24, 2016

Національний банк України полегшив умови для притоку кредитних ресурсів в іноземній валюті до українського бізнесу та удосконалив механізм запобігання їх відтоку за межі України. З цією метою було внесено зміни до Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам.
По-перше, Національний банк зробив виняток із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами або позиками, які резидент-позичальник (як підприємство, так і фінансова установа) залучає від нерезидента-кредитора за участі експортно-кредитного агентства (ЕКА). Зараз НБУ здійснює контроль, щоб вартість зовнішніх приватних залучень у формі кредитів або позик в іноземній валюті не перевищувала граничний розмір, тобто розмір максимальних процентних ставок, які встановлені окремою постановою Правління НБУ від 03.08.2004 №363. Але в подальшому під час такого контролю за розміром виплат резидента за користування  кредитом не будуть враховуватися платежі, які резидент робить нерезиденту для відшкодування фактичних витрат нерезидента з оплати послуг (винагороди, премії, комісії тощо) ЕКА. При цьому ЕКА має належати до переліку, що наведено на офіційному сайті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Такий крок розширить можливості для доступу резидентів до зовнішніх кредитних ресурсів, що надаються за участі ЕКА.
По-друге, Національний банк додаткового передбачив проведення банками аналізу джерел походження коштів в іноземній валюті у резидентів (що не мають статусу фінансової установи), які мають намір використати цю валюти для надання позик нерезидентам. Такий захід унеможливить використання резидентами-підприємствами іноземної валюти, що була отримана як кредит або позика, для надання позики нерезиденту за межами України на підставі індивідуальної ліцензії НБУ.
Реалізація цих рішень передбачена постановою Правління Національного банку України від 22 листопада 2016 року № 404 "Про затвердження Змін до Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам". Цей документ набуває чинності з 30 листопада 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-uprostil-usloviya-dlya-dostupa-ukrainskogo-biznesa-k-valyutnym-kreditam-s-uchastiem-EKA

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!