Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ, розкидаючись грішми, стає схожим на транснаціональну корпорацію

October 24, 2012

Нацбанк України стає схожий на успішну транснаціональну корпорацію - він за держрахунок забезпечує топ-менеджменту високі зарплати, будує для їх відпочинку vip-базу, купує житло співробітникам і навіть відкриває власний ТБ-канал, пише журнал Корреспондент у свіжому номері.

Видання констатує, що відомство Сергія Арбузова можна перейменувати в один із найщедріших держорганів України, якщо оцінити розмір витрат на потреби його співробітників. Так, за останні кілька років, за підрахунками Корреспондента, НБУ тільки на розвиток власних баз відпочинку і свого телеканалу витратив понад 225 млн грн.

Зазначимо, що навіть за мірками найбільш елітної української держструктури - Держуправсправами, що забезпечує побут вищих чиновників, - це багато: на підтримку всіх своїх 17 санаторно-курортних установ Державного управління справами отримало з бюджету в 2012 році меншу суму - 125,2 млн грн.

Корреспондент також вказує на той факт, що Нацбанк не економить на дрібниці: на гроші головної фінустанови країни добудовують елітну базу відпочинку в Яремчі. Для приміщень банкірів та службовців держави замовили італійські меблі ручної роботи, джакузі. У чотириповерховому корпусі є панорамний ліфт, а на території планують створити аерарій - місце для прийняття повітряних ванн.

Будувати базу почали ще при минулому главі НБУ,Володимиру Стельмаху, але при нинішньому керівнику - Сергію Арбузову - темп робіт зріс.

Як вже повідомлялося, минулого року Нацбанк знайшов ще один "об`єкт для інвестування" - створив власний телеканал Банківське телебачення (БТБ). Подібних ЗМІ немає ні в одного європейського центробанку.

Крім того, НБУ щедро платить топ-менеджменту - його глава, наприклад, минулого року отримував щомісяця по $ 17,5 тис. Так само фінустанова оплачує різні соцпільги співробітникам.

Корреспондент звертає увагу на той факт, що при цьому деталі витрат банку на власні потреби - таємниця за сімома печатками. Відомо лише, що в 2012 році рада Нацбанку затвердила витрати на рівні майже 10 млрд грн. Усе це - державні кошти, але яка їх частина піде на утримання баз, соцпакети та інші пільги, прес-служба НБУ не розголошує.

Видання пише, що, хоча всі витрати банку відбуваються з дозволу держави - правильніше, закритої ради НБУ - і під наглядом органів перевірки, масштаб витрат для країни із середньою зарплатою в $ 365 вражає.

"Це ж не приватна крамничка, в якій директор на свій розсуд встановлює, скільки його співробітники заробляють і як відпочивають. Не можна бути багатим чиновником у бідній країні", - говорить екс-заступник міністра соцполітики Павло Розенко.

Як регулятор піклується про відпочинок своїх співробітників, скільки отримують високооплачувані держменеджери і чому деталі того, як НБУ витрачає гроші, залишаються таємницею, читайте у свіжому журналу Корреспондент від 19 жовтня 2012 року. 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!