НБУ зберігає прогноз інфляції на рівні цільових орієнтирів
Національний банк України зберігає прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року, незважаючи на те, що у першому півріччі зниження інфляції відбувалося швидше, ніж прогнозувалося у квітні. Такі прогнози інфляції відповідають цілям монетарної політики Національного банку. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" (липень 2016 року).
У другому півріччі поточного року показник інфляції в річному вимірі наблизиться до цільового рівня.
· Головним чином, це відбудеться в результаті відображення в статистиці підвищення тарифів на комунальні послуги.
· Водночас швидше, ніж прогнозувалося раніше, сповільнюватиметься інфляція за іншими компонентами споживчого кошика – базової інфляції та сирих продуктів. Це пов’язано з факторами пропозиції, зниженням імпортованої інфляції в умовах меншої волатильності обмінного курсу та поліпшенням інфляційних очікувань.
Прогноз економічного розвитку залишається незмінним: реальний ВВП у 2016 році зросте на 1.1%, у 2017 році – на 3.0%, а в 2018 році його зростання прискориться до 4.0%. Незмінність прогнозу зумовлена взаємно збалансованим впливом різноспрямованих чинників.
· Так, зростання світової економіки буде помірнішим насамперед через ризики погіршення економічної активності в Єврозоні з огляду на результати референдуму у Великобританії. Посилилася також невизначеність на середньострокову перспективу, що пов’язано з процесом виходу Великобританії з ЄС. Однак загалом зовнішні умови в прогнозному періоді поліпшилися, враховуючи вищі, ніж у попередньому прогнозі, світові ціни на товари українського експорту.
· У ІІ півріччі приватне споживання дещо зросте. Його стимулюватиме стрімке зниження інфляції та послаблення девальваційних очікувань. Проте зростання цього року буде помірним, оскільки його стримуватимуть суттєве підвищення тарифів на комунальні послуги та поміркована фіскальна політика. У наступні роки темпи зростання приватного споживання прискоряться внаслідок реалізації відкладеного попиту, зростання доходів населення та впливу очікуваного відновлення кредитування.
· Інвестиційна активність відновлюватиметься швидшими темпами порівняно з попереднім прогнозом. Необхідність переорієнтування на європейські ринки спонукатиме експортерів до інвестування, а кращі умови торгівлі забезпечать їм фінансові можливості для цього. Одночасно зростання світових цін на енергоносії в умовах дії економічно обґрунтованих тарифів на теплопостачання та природний газ стимулюватимуть впровадження енергоощадних технологій.
Докладніше дивись за посиланням: https://bank.gov.ua/.
Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-zberigaye-prognoz-inflyacii-na-rivni-cilovix-oriyentiriv.