Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ пом`якшує тимчасові валютні обмеження для банків та їх клієнтів

November 23, 2016

Національний банк України продовжує поступово пом'якшувати тимчасові обмеження на валютному ринку з огляду на наявність сприятливих умов на міжбанківському валютному ринку. Цього разу послаблення зроблено для банків та їх клієнтів. А саме:
• По-перше, Національний банк дозволив уповноваженим банкам здійснювати на фондових біржах власні операції з похідними фінансовими інструментами (деривативами), базовим активом яких є іноземна валюта або її курс. Це розширить перелік доступних операцій з іноземною валютою, надасть можливість хеджувати валютні ризики, а отже, зменшить тиск на міжбанківський валютний ринок.
• По-друге, НБУ дозволив банкам-учасникам міжнародних платіжних систем купувати та перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, якщо метою є розміщення гарантійного депозиту в інвалюті на рахунках міжнародних платіжних систем за межами України. Сьогодні юридичні особи можуть купувати та перераховувати на підставі індивідуальної ліцензії інвалюту на суму не більше 50 тис. доларів США в еквіваленті протягом календарного місяця. Завдяки цьому кроку банки зможуть виконувати свої зобов’язання перед міжнародними платіжними системами та забезпечувати для клієнтів проведення розрахунків з використанням платіжних карток міжнародних платіжних систем (VISA, MasterCard).
• По-третє, НБУ встановив єдиний для всіх банків строк приведення загальної довгої відкритої валютної позиції у відповідність до значення встановленого ліміту. Досі банкам на це надавався 1 рік, протягом якого банк мав реалізовувати погоджений НБУ план заходів з усунення перевищення ліміту. Відтепер,банки отримають можливість реалізовувати такий план заходів до 1 січня 2019 року.
• По-четверте, НБУ розширив можливості для клієнтів банків-резидентів купувати валюту на міжбанківському ринку. Сьогодні вони можуть проводити такі операції лише за умови, що залишок власних коштів в іноземній валюті менший ніж 25 тис. доларів США (в еквіваленті). НБУ розширив перелік винятків, які не враховуються до такого залишку. Відтепер при його розрахунку до уваги не будуть братися кошти, які ще є на рахунку клієнта, але будуть використовуватися в день купівлі інвалюти для здійснення платежів на підставі тих платіжних доручень, які не потребують включення до відповідних реєстрів. Так само до залишку не будуть враховуватися кошти, які разом з купленою валютою будуть використані для виконання зобов’язань за операціями з імпорту товарів.
На думку Правління НБУ, ці послаблення не стануть на заваді позитивним тенденціям на валютному ринку, які в цілому, за винятком короткострокових періодів турбулентності, спостерігаються з кінця вересня завдяки сприятливим зовнішньоекономічним умовам.
Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ від 22 листопада 2016 року № 402 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 14 вересня 2016 року № 386". Вони набувають чинності з 23 листопада 2016 року та діють до завершення дії чинної антикризової постанови № 386, тобто до 15 грудня 2016 року включно.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacionalnyj-bank-smyagchaet-vremennye-valyutnye-ogranicheniya-dlya-bankov-i-ix-klientov

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!