Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ розширив перелік ознак ризикової діяльності банків

August 4, 2016

Національний банк затвердив постанову від 02.08.16 р. № 365, якою внесені зміни до переліку ознак ризикової діяльності банків, затвердженому постановою Правління НБУ від 17.08.2012 № 346.
Таке рішення стало наслідком виявлених Нацбанком "схемних операцій", які не підпадали під жодну з діючих досі ознак ризикової діяльності банків.
Відтепер до переліку ознак здійснення банками ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу додаються наступні дії:
- проведення клієнтами банку фінансових операцій, що не мають документального підтвердження очевидної економічної доцільності, та/або якщо банк не має інформації щодо реальних фінансових можливостей клієнта здійснювати фінансові операції. А також, у разі невідповідності фінансових операцій клієнта наявній у банку інформації щодо його фінансового або соціального статусу;
- участь банку у фінансових операціях, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з конвертацією безготівкових коштів у готівку та здійсненням фіктивного підприємництва;
- використання рахунків осіб не за призначенням;
- здійснення банком або клієнтами банку фінансових операцій з використанням викрадених, недійсних документів;
- неодноразове проведення клієнтом банку фінансових операцій з перерахування коштів за кордон, як здійснення авансових платежів на виконання зовнішньоекономічних договорів, стосовно яких банку було відомо або могло бути відомо (зокрема, із публічних джерел або від інших фінансових установ), що контрагенти неодноразово порушують виконання, або взагалі не виконують умов відповідних зовнішньоекономічних договорів.
За рахунок розширення переліку ознак здійснення банками ризикової діяльності, Нацбанк підвищує ефективність здійснення заходів щодо запобігання використанню банків з протиправною метою.
Нагадаємо, статтею 48 Закону України "Про банки і банківську діяльність" встановлено заборону на здійснення банками ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, та надано право Національному банку визначати у своїх нормативно-правових актах перелік ознак, наявність яких є підставою для висновку про провадження банком такої ризикової діяльності.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacionalnyj-bank-rasshiril-perechen-priznakov-riskovoj-deyatelnosti-bankov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!