Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ пропонує дозволити банкам трансформуватись у приватні акціонерні товариства

April 25, 2016

Національний банк України ініціює надання банкам права трансформуватись у приватні акціонерні товариства. Відповідна концепція змін до законодавства була затверджена на засіданні Правління Національного банку 21 квітня 2016 року.
На сьогодні відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність” банки можуть існувати лише у формі публічного акціонерного товариства або кооперативного банку. Зараз усі банки, що функціонують в Україні, є публічними акціонерними товариствами.
Рішення Національного банку зумовлене необхідністю комплексного вдосконалення банківського законодавства та законодавства з цінних паперів. Регулятор вважає, що від банків, які не мають наміру постійно залучати капітал на фондовій біржі, недоцільно вимагати збереження типу публічного акціонерного товариства, а необхідно дати їм змогу  зміни  тип на приватний.
Ініціатива регулятора узгоджується з останніми змінами до Закону України “Про акціонерні товариства”, оновленими вимогами до функціонування фондових бірж та законодавчими ініціативами щодо розвитку фондового ринку. Національний банк підтримує політику Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, спрямовану на забезпечення розвитку фондового ринку України з метою обігу на ньому цінних паперів лише тих емітентів, які дійсно залучають капітал на фондових біржах та дотримуються нових стандартів щодо показників діяльності таких емітентів.
Водночас Національний банк наголошує, що незалежно від типу акціонерного товариства вимоги до корпоративного управління в банках та обсягу розкриття інформації повинні бути збережені на найвищому рівні.
Концепція передбачає внесення змін до Закону України “Про банки і банківську діяльність” та Господарського кодексу України, а також узгодження деяких норм Законів  України “Про акціонерні товариства” і “Про цінні папери та фондовий ринок” із банківським законодавством.
Національний банк також ініціюватиме питання про застосування максимально спрощених реєстраційних процедур до банків, які приймуть рішення змінити тип  публічний на приватний, та скасування плати за ці процедури.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-predlagaet-razreshit-bankam-transformirovatsya-v-chastnye-akcionernye-obshhestva.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!