Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ визначив розміри коригуючих коефіцієнтів для застави за кредитами рефінансування

December 1, 2015

НБУ затвердив розміри коригуючих коефіцієнтів за видами активів, які з 01 грудня 2015 року прийматимуться ним як забезпечення виконання зобов’язань за операціями з рефінансування та операціями прямого репо відповідно до постанови НБУ від 17.09.15 р. № 615.

Раніше НБУ застосовував коригуючі коефіцієнти лише для застави, яка приймається ним як забезпечення виконання зобов’язань за стабілізаційними кредитами.

Метою застосування коригуючих коефіцієнтів є мінімізація втрат НБУ в разі реалізації процентного ризику, валютного ризику та ризику ліквідності, що призводять до зменшення справедливої вартості прийнятої ним застави. Коригуючі коефіцієнти застосовуються до справедливої вартості застави та залежать від її основних характеристик.

Так, НБУ визначив стандартні коригуючі коефіцієнти для:

1) облігацій  внутрішньої  державної  позики для відшкодування сум ПДВ;

2) облігацій   внутрішньої   державної позики з індексованою вартістю;

3) інших  облігацій  внутрішньої  державної позики, номінованих у гривні;

4) облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в іноземній валюті.

Коригуючий коефіцієнт для іноземної валюти визначено в розмірі 95 %.

Також затверджено розмір граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна) на рівні 5 %. Це означає, що НБУ вимагатиме від банку внесення додаткових активів для забезпечення виконання зобов’язань за операціями з рефінансування лише в разі зменшення справедливої вартості застави за кредитом рефінансування з урахуванням коригуючих коефіцієнтів більше, ніж на 5 %. Зменшення справедливої вартості застави в межах 5 % буде покриватися за рахунок коригуючих коефіцієнтів.

Наказ НБУ від 27.11.15 р. № 345-од набув чинності з 01.12.15 р.

 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!