Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НБУ про скасування штрафів за кредити жителям зони АТО

November 7, 2014

Відповідно до ст. 2 Закону "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" встановлено заборону нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов`язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення АТО громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, де проводилася АТО, а також юрособам та ФОП, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території цих населених пунктів. Банки зобов`язані скасувати вищеперерахованим особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов`язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення АТО.

Періодом проведення АТО вважається час з 14 квітня 2014 року до дати набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України.

Банки мають встановлювати місце проведення господарської діяльності юрособи, ФОП на основі даних ЄДР юросіб та ФОП, а місце проживання клієнта - фізособи - на основі даних, зазначених в поданих клієнтом офіційних документах або засвідчених в установленому порядку їх копій. Отримані дані банки мають співставляти з Переліком населених пунктів, на території яких здійснювалася АТО.

Реалізація цих прав не потребує отримання банком будь-яких інших документів, в тому числі сертифікатів про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Торгово-промислової палати.

Лист НБУ від 05.11.14 р. 18-112/64483.

 

Новини за темою:

Оприлюднено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась АТО

НБУ покарає банки, які не скасували штрафи за кредитами в зоні АТО

Закон про відміну ЄСВ та інші преференції платникам із зони АТО діє з 15.10.14 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!