Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Оподаткування ПДВ операцій, пов`язаних з обігом аграрних розписок

November 18, 2016

Якщо в рамках обігу аграрних розписок (товарних та фінансових) відбувається одна з подій - або відвантаження товару (та, відповідно, отримання аграрної розписки), або оплата вартості товарів, що будуть відвантажені в подальшому (та боргові зобов'язання за якими оформлюються аграрною розпискою), у платника ПДВ на дату події, що відбулась раніше ("перша подія"), виникають податкові зобов'язання з ПДВ за вказаною операцією.

При цьому база оподаткування ПДВ за такими операціями визначається виходячи з договірної вартості, визначеної без урахування дисконтів або інших знижок.

Нагадуємо, що  відносини суб'єктів господарювання, що виникають під час оформлення, видачі, обігу, виконання аграрних розписок, регулюються Законом України від 06.11.12 р. № 5479 "Про аграрні розписки".

Так, аграрна розписка - це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов'язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Відповідно до виду зобов'язання аграрні розписки поділяються на товарні аграрні розписки та фінансові аграрні розписки.

Крым цьоно, передбачено реєстрацію усіх аграрних розписок у Реєстрі аграрних розписок.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nalogooblozhenie-NDS-operacij-svyazannyx-s-oborotom-agrarnyx-raspisok.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!