Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Накопичувальну пенсійну систему планують впровадити з липня 2017 року

May 16, 2016

Верховна Рада зареєструвала законопроект №4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій».
Як вказується в пояснювальній записці, з 1 липня 2017 року запроваджується сплата страхових внесків до другого рівня пенсійної системи застрахованими особами, які до цієї дати не досягли пенсійного віку. Розмір страхового внеску в перший рік складе 2% і щорічно буде збільшуватися на один відсоток до досягнення в 2020 році 5%.
Також, згідно з документом, з 1 липня 2017 року запроваджується накопичувальна система пенсійного страхування з професійним пенсійними програмами для осіб молодше 35 років, які мають право на призначення пенсії за вислугу років. Сплату внесків на користь таких працівників здійснюватимуть роботодавці, починаючи з 1 липня 2018 року. Такі ж умови встановлюються для державних службовців. У той же час, наголошується, що особам, які не стануть учасниками цієї системи і працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, така пенсія буде призначатися на умовах, визначених законодавством.
В рамках реалізації законопроекту передбачається удосконалити солідарну систему шляхом звільнення її від невластивих виплат, зокрема, пов'язаних з фінансуванням пенсій, призначених на пільгових умовах і за вислугу років. Також пропонується законодавчо врегулювати питання виплати пенсій за кордон та пенсій по інвалідності через нещасний випадок на виробництві.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nakopitelnuyu-pensionnuyu-sistemu-planiruyut-vnedrit-s-iyulya-2017-goda.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!