Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Національний банк закінчив перевірку операцій із пов`язаними особами 58 банків

November 15, 2016

Національний банк у жовтні 2016 року виконав діагностику активних операцій із пов'язаними особами 14 банків. Усього регулятор за даними на 01 листопада 2016 року перевірив такі операції у 58 банківських установах.
Діагностика НБУ виявила, що 27 банків здійснюють операції із пов'язаними особами з дотриманням вимог регулятора, тому не повинні надавати Національному банку плану заходів щодо приведення обсягів операцій з пов’язаними особами до нормативних вимог.
Ще 24 банки наразі готують трирічні графіки погашення кредитів пов'язаним особам, а 4 банківські установи вже погодили з Національним банком такі графіки.
До кінця 2016 року Національний банк України планує перевірити усі банківські установи.
Останні два роки Нацбанком проводиться величезна робота із встановлення реальних обсягів кредитування банками пов’язаних з ними осіб. За результатами діагностичного обстеження було виявлено, що багато українських банків фактично залучаючи депозити населення, фінансували цими коштами бізнеси своїх власників та інших пов’язаних з банком осіб. Така діяльність створювала загрозу стабільності як самих банків, так і банківської системи, в цілому. Проте, завдяки зусиллям Національного банку України ці ризики суттєво знижені. Багато банків підготували трирічні графіки погашення кредитів пов'язаним особам, виконання яких дозволить говорити, що у 2019 році банківські установи працюватимуть, не порушуючи нормативів.
Основні акценти при здійсненні Нацбанком процедур діагностики активних операцій із пов’язаними особами були зроблені на дослідженні й оцінці розкриття кінцевих бенефіціарних власників та керівників контрагентів банку, належність їх до пов’язаних з банком осіб, характеру взаємовідносин і операцій між ними та банком, а також ринковості укладених із банком договорів.
Національний банк досліджує, яким чином банки виконують активні операції з дотриманням принципів вивчення свого контрагента, достатності процедур ідентифікації кінцевих бенеціфіарних власників та відповідності даних з держаних реєстрів інформації щодо фактичних власників бізнесу.

Довідка:
Пов'язаними з банком особами (відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність») є:
1) контролери банку; 2) особи, які мають істотну участь у банку, та особи, через яких ці особи здійснюють опосередковане володіння істотною участю у банку; 3) керівники банку, керівник служби внутрішнього аудиту, керівники та члени комітетів банку; 4) споріднені та афілійовані особи банку, у тому числі учасники банківської групи; 5) особи, які мають істотну участь у споріднених та афілійованих особах банку; 6) керівники юридичних осіб та керівники банків, які є спорідненими та афілійованими особами банку, керівник служби внутрішнього аудиту, керівники та члени комітетів цих осіб; 7) асоційовані особи фізичних осіб, зазначених у пунктах 1-6 цього визначення; 8) юридичні особи, в яких фізичні особи, зазначені в цій частині, є керівниками або власниками істотної участі; 9) будь-яка особа, через яку проводиться операція в інтересах осіб, зазначених у цій частині, та на яку здійснюють вплив під час проведення такої операції особи, зазначені в цій частині, через трудові, цивільні та інші відносини.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacionalnyj-bank-zakonchil-proverku-operacij-so-svyazannymi-licami-58-bankov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!