Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Національний банк України зберіг облікову ставку незмінною

December 9, 2016

Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 14% річних. Це пов’язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей з інфляції у 2017-2018 роках.
У жовтні 2016 року інфляція становила 12.4% у річному вимірі. Це цілком відповідало прогнозу Національного банку. Прискорення споживчої інфляції відбулося переважно внаслідок підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів та ефекту бази порівняння.
На кінець року споживча інфляція з високою ймовірністю буде на рівні цілі Національного банку – близькою до 12%. Також реалістичним залишається досягнення цілей з інфляції у 2017 та 2018 роках (8%+/-2 п.п. та 6%+/-2 п.п. відповідно).
Водночас, з моменту попереднього рішення з монетарної політики, зросли ризики для подальшої інфляційної динаміки, що змушують Національний банк більш стримано здійснювати пом’якшення монетарної політики для досягнення проголошених інфляційних цілей.
Насамперед, Національний банк урахував необхідність нівелювати ефекти від різкого підвищення мінімальної заробітної плати в 2017 році. За оцінками Національного банку, це матиме помірний вплив на майбутню споживчу інфляцію. З огляду на те, що підвищення доходів частини українців буде стимулювати їх споживання, це може додати до показника інфляції наступного року близько 1 п.п.
Відповідно, щоб стримати інфляційні наслідки такого кроку, Національний банк прийняв рішення проводити більш стриману монетарну політику.
Також Національний банк взяв до уваги інші ризики.
По-перше, зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруги.
По-друге, зросла ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених спільною програмою України з МВФ.
У разі зниження ризиків для цінової стабільності Національний банк у наступному році продовжить пом’якшення монетарної політики, оскільки це сприятиме зниженню вартості кредитних ресурсів та надасть підтримку економічному зростанню.
Збереження облікової ставки на рівні 14% затверджено Рішенням Правління Національного банку України від 08 грудня 2016 року №475-рш "Про розмір облікової ставки".
Наступне засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 26 січня 2017 року відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка на наступний рік.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacionalnyj-bank-Ukrainy-soxranil-uchetnuyu-stavku-neizmennoj

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!