Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Національний банк продовжує політику поступової лібералізації

August 19, 2016

В рамках політики поступової лібералізації Національний банк скасував вимогу щодо надання акту цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру для здійснення резидентами оплати імпорту послуг. Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України № 372 від 18 серпня 2016 року "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України".
До цього часу діяла вимога, згідно якої резиденту для розрахунків за послуги (а також роботи, права інтелектуальної власності), придбані у нерезидента, якщо загальна вартість цих послуг перевищує 50 000 євро, необхідно було отримати акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків (Держзовнішінформу). Акт мав засвідчити відповідність контрактних цін на послуги кон'юнктурі ринку.
Національний банк вважає, що вимога щодо необхідності отримання акту цінової експертизи Держзовнішінформу втратила свою ефективність, як дієвий інструмент боротьби з відтоком капіталу. Відміна такої норми ніяким чином не спричинить послаблення контролю за проведенням зовнішньоекономічних операцій з імпорту послуг в умовах проведення Національним банком послідовної політики щодо посилення фінансового моніторингу з використанням індикаторів підозрілих фінансових операцій.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacionalnyj-bank-prodolzhaet-politiku-postepennoj-liberalizacii

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!