Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нацбанки України та Бельгїі досягли домовленості про обмін конфіденційною інформацією для оверсайту MasterCard Europe

August 5, 2016

Центральні банки України та Бельгїі обмінюватимуться конфіденційною інформацією, потрібною для здійснення оверсайту MasterCard Europe. Відповідна домовленість щодо підписання Меморандуму про обмін конфіденційною інформацією для оверсайту MasterCard Europe була досягнута між Національним банком України та Національним банком Бельгії.
Відповідно до статті 22 Статуту Європейської системи центральних банків і в рамках колективних договорів про оверсайт між національними центральними банками ЄС, Національний банк Бельгії несе основну відповідальність за діяльність MasterCard Europe в зоні євро, оскільки головний офіс MasterCard Europe розташований в Ватерлоо (Бельгія), і його діяльність регулюється законодавством Бельгії.
Здійснення спільного оверсайту є обов’язком усіх центральних банків відповідно до Принципів для інфраструктур фінансового ринку Комітету з платіжних і розрахункових систем Банку міжнародних розрахунків. Зокрема, розділом 4 Принципів "Відповідальність центральних банків, органів регулювання ринку та інших відповідних органів за інфраструктури фінансового ринкуˮ передбачено взаємодію між центральними банками, регуляторами ринків та іншими відповідними органами як усередині країни, так і на міжнародному рівні для забезпечення надійного та ефективного функціонування інфраструктур фінансового ринку.
Укладання меморандумів про спільний оверсайт відповідає законодавству України. Так, статтею 41 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україніˮ передбачено, що для здійснення оверсайта платіжних систем та систем розрахунків, Національний банк України співпрацює з центральними банками інших держав.
Спільний оверсайт міжнародних платіжних систем відноситься до кращих практик центральних банків розвинутих країн. Меморандум дасть змогу посилити оверсайт за діяльністю MasterCard, що є соціально важливою платіжною системою в Україні. Він сприятиме захисту інтересів користувачів цієї платіжної системи та надійності її функціонування.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacbanki-Ukrainy-i-Belgii-dostigli-dogovorennosti-ob-obmene-konfidencialnoj-informaciej-dlya-oversajta-MasterCard-Europe.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!