Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нацбанк скасував останні обмеження на видачу коштів з банківських рахунків

August 28, 2017

Нацбанк продовжує послаблювати антикризові обмеження на валютному ринку, які втратили свою ефективність і актуальність та пом’якшення яких не вплине на стан валютного ринку. Чергові послаблення цього разу стосуються як валютних операцій населення й бізнесу, так і діяльності банків на міжбанківському валютному ринку.

Валютна лібералізація передбачена постановою Правління НБУ від 22.08.17 р. 81 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410». Вони набувають чинності з 24.08.17 р.

По-перше, фізособи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати без обмежень за сумою.

Нагадаємо, з вересня минулого року діяв ліміт, згідно з яким один клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис. грн. в еквіваленті. Наразі Нацбанк вважає за можливе повністю прибрати таке обмеження з огляду на суттєве покращення ліквідності банківської системи в іноземній валюті та стабілізацію валютного ринку. Водночас таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків.

По-друге, НБУ лібералізує підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред’явника. Так, знімається заборона на їх випуск, яка діяла досі, та скасовується вимога погашати їх лише шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред’явника. На додаток для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога до мінімального строку розміщення, який мав становити не менше шести місяців.

Водночас НБУ додав до переліку винятків із заборони на дострокове погашення кредитів та позик перед іноземними кредиторам випадки, коли до складу акціонерів нерезидента-кредитора, якому здійснюється дострокове погашення, входить іноземна держава або іноземній банк. Ця іноземна держава має належати до країн, що мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї із провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard&Poor’s, Moody’s).

Для банків НБУ спростив розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію в розрізі операцій на умовах тод, спот та форвард. Нововведення направлене на стимулювання форвардних операцій та подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/NBU-otmenil-poslednie-ogranicheniya-na-vydachu-sredstv-s-bankovskix-schetovhttps://uteka.ua/ua/publication/NBU-otmenil-poslednie-ogranicheniya-na-vydachu-sredstv-s-bankovskix-schetov

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!