Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Нацбанк назвав найбільш ризиковані галузі української економіки

June 10, 2016

Національний банк озвучив найбільш ризиковані галузі української економіки. Серед них - будівництво, операції з нерухомістю, машинобудування, виробництво та постачання енергії та газу, а також комунальні послуги.
Найбільші ризики платоспроможності притаманні будівництву, операціям з нерухомістю та машинобудуванню - тут спостерігаються найбільші боргові навантаження і порівняно низька прибутковість, або збитковість. Фінансово нестійкими також є підприємства з високою часткою державного регулювання - виробництво і постачання енергії та газу, комунальні послуги.
Будівництво і нерухомість знаходяться на другому місці за обсягами заборгованості за кредитами українським банкам - близько 120 млрд грн. При цьому частка прострочених кредитів становить 44%.
Найбільше зростання операційного збитку в 2014-2015 роках зафіксовано у компаній сфери нерухомості і будівництва - за 9 місяців 2015 року - майже 30%.
Підприємства цих галузей мають найбільшу кредитне навантаження, одночасно їх платоспроможність слабка в зв'язку з особливостями регулювання галузі, що не стимулює підвищення ефективності роботи, а також з-за низької якості менеджменту багатьох компаній.
Регулятор також допускає зростання кількості недобудов і заморожених об'єктів за умови збереження негативних обставин на ринку нерухомості в наступні роки. При збереженні темпів будівництва на первинному ринку житла буде формуватися значний дисбаланс між попитом і пропозицією. Уже в 2015 році висока конкуренція і падіння платоспроможного попиту змушували столичних забудовників пропонувати знижки та програми розстрочки. У 2016 році тенденція зберігається. При несприятливих обставинах зросте кількість недобудов і заморожених об'єктів.
НБУ також передбачає, що підвищення в 2015-2016 роках тарифів на комунальні послуги та енергоносії може мати в короткостроковій перспективі негативний вплив на прибутковість компаній відповідного сектора через можливе погіршення платіжної дисципліни споживачів.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Nacbank-nazval-naibolee-riskovannye-otrasli-ukrainskoj-ekonomiki.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!