Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мораторій на ГМО хочуть ввести до 2023 року

July 15, 2016

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 4968 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження до 2023 року мораторію на вирощування генетично модифікованих сільськогосподарських рослин, виробництво, переробку, звернення, транзит і ввезення ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів».
Законопроектом шляхом доповнення новою статтею 23 Закону про держсистеми біобезпеки при використанні ГМО пропонується до 1 січня 2023 року заборонити:
- промислове виробництво, переробку і введення в обіг ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, для цілей їх використання в харчових продуктах, харчових добавках, кормах, кормових добавках;
- вирощування с/г рослин із застосуванням ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, у відкритих системах на підприємствах, установах і організаціях АПК незалежно від їх підпорядкування і форми власності, крім тих, які призначені для науково-дослідних цілей;
- ввезення на митну територію ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, для цілей їх використання в харчових продуктах, харчових добавках, кормах, кормових добавках, с/г рослин із застосуванням ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, за винятком тих , які призначені для науково-дослідних цілей.
Також проектом встановлюється адмінвідповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо заборони вирощування ГМО-рослин, ввезення ГМО - штраф від 40 - 90 тис. НМДГ і анулювання ліцензії на 5 років. За порушення вимог щодо експорту продукції з застосуванням ГМО передбачений штраф від 50 до 100 тис. НМДГ.
Основною вимогою проекту є зобов'язати акредитовані лабораторії до 2023 року провести експертизи з економічної доцільності, екологічної, біологічної, генетичної безпеки і користь для здоров'я людини ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів.
Якщо висновки наукових експертиз обгрунтовано підтвердять безпечність впливу ГМО, спростують негативний вплив ГМО на живі організми і довкілля, дія мораторію буде зупинено.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Moratorij-na-GMO-xotyat-vvesti-do-2023-goda

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!