Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи може місцева влада заборонити підвищувати ціни на ЖК-послуги?

July 20, 2016

У Мінрегіоні прокоментували рішення, прийняті в окремих регіонах України органами місцевого самоврядування про встановлення мораторію на введення в дію з 1 липня 2016 року підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
Виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
На сьогоднішній день повноваження по встановленню тарифів на комунальні послуги (зокрема, на теплову енергію, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) розподілені між Національною комісією , що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) і органами місцевого самоврядування.
НКРЕКП встановлює тарифи на комунальні послуги для тих суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких вона здійснює. У свою чергу для інших суб'єктів господарювання, які не є ліцензіатами НКРЕКП, встановлення тарифів на комунальні послуги здійснюється органами місцевого самоврядування.
При цьому законодавством чітко визначено, що при встановленні цін/тарифів на послуги, які виробляються суб'єктами природних монополій, діяльність яких регулюється Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, і комісією, що здійснює таке регулювання в сфері енергетики, повноваження органів місцевого самоврядування поширюються виключно на тариф (складову тарифу), який (яка) не підлягає встановленню цими національними комісіями.
Таким чином, рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги приймається виключно уповноваженими органами в межах наданих їм повноважень.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://zib.com.ua/

Джепрело: https://uteka.ua/ua/publication/Mogut-li-mestnye-vlasti-zapretit-povyshat-ceny-na-ZHK-uslugi

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!