Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи можна заново перерахувати пенсію?

April 15, 2016

«Я вийшла на пенсію за віком у 2001 році. У 2016 році мені встановили інвалідність 2 групи від загального захворювання. Зараз я працюю. Чи можуть мені перерахувати пенсію за новим коефіцієнтом середньої зарплати, який став набагато більше?
І ще питання. У 2015 році я була на лікарняному протягом 4 місяців. З моєї пенсії, як з працюючого пенсіонера, відняли 15-відсотковий податок. Чи правильно це, адже лікарняний оплачується з іншого фонду?»

Підстав для розрахунку вашої пенсії з урахуванням нової середньої заробітної плати по країні немає. За чинним законодавством при призначенні пенсії враховується середня заробітна плата, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
При перекладі з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення або останньому перерахунку попереднього виду пенсії. Єдиний виняток є випадок, коли пенсіонер після призначення пенсії (попереднього перерахунку) по інвалідності продовжував працювати і придбав не менш як 24 місяці страхового стажу і вперше звернувся за перекладом з пенсії по інвалідності на пенсію за віком. У такому випадку при розрахунку пенсії застосовується середня заробітна плата по країні за три попередні роки, як це передбачено при первинному призначенні пенсії.
На жаль, встановлення другої групи інвалідності на розрахунок пенсії фактично ніяк вплинути не може, оскільки ви вже давно отримуєте пенсію за віком.
Що стосується другого питання, то тут також не можна розраховувати на позитивну відповідь. Не дивлячись на лікарняний, фактично ви значилися працює (були з підприємством у трудових відносинах), значить, податок з вашої пенсії утримувався законно.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Mozhno-li-zanovo-pereschitat-pensiyu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!