Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи може адвокат одночасно представляти двох позивачів?

21 березня 2016 р.

При дотриманні всіх умов, передбачених нормами законодавства України та Правилами адвокатської етики, одночасне представництво інтересів двох або більше позивачів або двох або більше відповідачів одним адвокатом в одному цивільному процесі можливо.
Приписами статті 40 ГПК встановлено, що представником в суді може бути адвокат або інша особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді, за винятком осіб, зазначених у статті 41 цього Кодексу. Одна і те ж особа не може бути одночасно представником іншої сторони, третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору або беруть участь у справі на другій стороні.
Таким чином, нормами ЦПК не встановлено прямої заборони одночасного представництва інтересів двох або більше позивачів або двох або більше відповідачів одним адвокатом в одному цивільному процесі в разі процесуальної співучасті.
Що ж стосується Правил адвокатської етики, то згідно зі ст. 9 одним з основних принципів адвокатської діяльності є неприпустимість конфлікту інтересів. Адвокат без письмового узгодження з клієнтами, щодо яких виник конфлікт інтересів, не може представляти або захищати одночасно двох або більше клієнтів, інтереси яких є взаємно суперечливими або достовірно можуть стати суперечливими, а також при таких обставинах надавати їм правову допомогу.
У разі виникнення конфлікту інтересів у процесі реалізації адвокатом договору, такий договір повинен бути розірваний. Крім того, адвокат не має права прийняти доручення, якщо інтереси клієнта об'єктивно суперечать інтересам іншого клієнта, з яким адвокат зв'язаний договором про надання правової допомоги, або якщо є достатні підстави вважати, що передбачуваний розвиток інтересів нового і попереднього клієнта призведе до виникнення конфлікту інтересів.
Таким чином, при дотриманні всіх вищезгаданих умов, передбачених нормами законодавства України та Правилами адвокатської етики, одночасне представництво інтересів двох або більше позивачів або двох або більше відповідачів одним адвокатом в одному цивільному процесі можливо.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Mozhet-li-advokat-odnovremenno-predstavlyat-dvux-istcov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!